2011. szeptember 26., hétfő

Hatból kettő Szántó Bence nyakában!

Szép hazai sikereket hozott
a tatabányai atlétikai stadionban megrendezett serdülő országos bajnokság. Mindjárt az első nap öt bajnoki címet hozott a TSC Geotechnek. A sort az átmenetileg gyaloglóvá avanzsált triatlonista, Kiss Antal tanítványa, Rácz Demeter kezdte. Következett aztán a gerelyes Schmölcz Xavér: a győztes eredménnyel ugyan nem volt elégedett, győzelmének persze nagyon örült. Magasugrásban Luterán Petra mit sem törődött azzal, hogy nem ő volt az egyesszámú esélyes. Kiváló versenyzéssel nyerte meg a számot. Az első nap végére két akadályfutó diadal maradt: Szántó Bence a 14, Major Dávid a 15 éveseknél bizonyult a legjobbnak.
Vasárnap csodálatos futással tette fel az i-re a pontot Szántó Bence. 3000 méteren óriási csatában, bámulatos hajrával szerezte meg saját maga második, klubjának pedig hatodik bajnoki elsőségét.
Ezüst- és bronzéremből is jutott a tatabányai versenyzőknek:
a gyaloglók ebből is, abból is kettőt-kettőt gyűjtöttek be, és két ugró második hely tette teljessé az éremkollekciót.
A 24 Óra című napilap által a legjobb hazai fiú és lány versenyzőnek felajánlott kupát Luterán Petra és Szántó Bence vehette át.